دیجیتال مارکتینگ چیست؟(قسمت اول)

میتوانم بگویم این روزها همه ی ما در مورد دیجیتال مارکتینگ،بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتال چیزهایی شنیده ایم و کم و بیش با این موضوع آشنایی داریم ولی شاید هنوز تعریف دقیقی از دیجیتال مارکتینگ ،کاربرد و اهمیت آن را کاملا درک نکردیم و از مهارت های مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ بی اطلاع باشیم!

تعریف کامل دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ به طور خلاصه به معنی بازاریابی محصولات بر روی اینترنت با استفاده از برنامه ها یا اپلیکیشن های موبایل ،نمایش تبلیغات و هر نوع رسانه دیجیتال میباشد،توسعه این موضوع برمیگردد به حدود سال های 1990 تا 2000 میلادی،که مسیر تازه ای برای بازاریابی محصولات برند ها و بیزینس ها ایجاد شد و از آنجا که ابزار های دیجیتال به طور فزاینده ای در زندگی روزمره گنجانده می شدند و مردم به جای مراجعه به فروشگاه های فیزیکی ، به طور فزاینده از دستگاه های دیجیتال استفاده می کردند بازاریابی دیجیتال رواج یافت.

کانال های بازاریابی دیجیتال چه هستند؟

کانال های دیجیتال مارکتینگ سیستم هایی بر پایه اینترنت میباشند که باعث سرعت بخشیدن در انتقال محصول از تولیدکننده به پایانه ی مصرف کننده ی نهایی میشوند.

در دیجیتال مارکتینگ از چه ابزارهایی استفاده میشود؟

متخصص های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریاب های دیجیتال از ابزار های مختلفی شامل موارد زیر استفاده میکنند.

بهینه سازی برای موتور جستجوگر یا SEO

بهینه سازی برای موتور های جستجوگر یا Search Engine Optimization جزو موارد بسیار مهم در بازاریابی دیجیتال میباشد چرا که بیشترین بازدیدکننده برای وبسایت و در نهایت مشتری برای محصولات ما از این این طریق بدست می آید.

برای آشنایی بیشتر در مورد سئو کلیک کنید

بازاریابی برای موتور جستجوگر یا SEM

نوعی از بازاریابی اینترنتی میباشد که با استفاده از تبلیغ در موتور های جستجوگر برای نمایش بیشتر وبسایت بدست می آید این ابزار گاها از SEO نیز پیشی میگیرد.

بازاریابی محتوا یا Content Marketing

نوعی از بازاریابی میباشد که با تمرکز بر سلیقه ی قشری خاص که شامل مشتریان ما میشوند سعی در تولید و انتشار محتوا میکنیم

بازاریابی از راه نفوظ یا  influencer marketing

این نوع بازاریابی بر پایه نفوظ افراد یا بیزینس های مختلف مشهور میباشد،در این مدل ما سعی میکنیم محصول خود را از طریق نفوط افراد تبلیغ کنیم

برای مشاهده ی قسمت دوم این مفاله از لینک زیر استفاده کنید:

Digital Marketing یا بازاریابی اینترنتی چیست؟(قسمت دوم)

برچسب ها : ، ، ، ، ،

1398-10-19

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *